En turbo er laget for å komprimere luft for å mate mer luft inn i en motor som igjen øker effekten. Med dagens turboer kan du få én enkelt turbo som kan gi en motor effekt på opptil 2500hk! Skal man turbokonvertere en motor trenger man mer enn bare en turbo. Vi har alle produktene du trenger og anbefaler deg gjerne riktig turbo med tilbehør!

.:: Boost controllere


Turbosmart Boost Tee turbotrykkskontroller Turbosmart Boost Tee
Pris: kr 790,-
Turbosmart Boost Tee er en rimelig og utrolig stabil turbotrykkskran. Du stiller inn turbotrykket der du ønsker å ha det så blir det der, enkelt og greit! Kranen monteres i motorrommet og leveres med en enkel monteringsbrakett og skruer. En låseskrue kan strammes til slik at hjulet på kranen låses. Leveres i blå og sort (Sleeper serie). Lagerføres.


Turbosmart Dual Stage turbotrykkskontroller Turbosmart Dual Stage
Pris: kr 1 890,-
Denne turbotrykkskontrolleren fra Turbosmart er to boost tee'er i én. Du stiller inn ønsket turbotrykk i to forskjellige steg og bruker en medfølgende bryter til å veksle mellom lavt og høyt turbotrykk. Egen bryter kan benyttes hvis ønskelig. Boost controlleren monteres i motorrommet og leveres med en enkel monteringsbrakett. Små umbrakoskruer låser hvert justeringsratt når du er ferdig med å stille inn ønsket turbotrykk. Leveres i blå og sort (Sleeper serie). Lagerføres.


GReddy Profec B Spec II boost controller GReddy Profec B Spec II
Pris: kr 3 900,-
Med denne elektroniske boost controlleren kan du justere det meste! Den gir deg muligheten til å forhåndsinnstille to ulike turbotrykk som etterpå justeres bare ved et tastetrykk! Med denne boksen kan du også justere starttrykket og responsen på turboen slik at den spinner opp raskere enn før. Alt justeres individuelt på lav og høy innstilling. I standardmodus er den en turbotrykksmåler, også med vacuum. Innebygget varselfunksjon og begrensning på et forhåndsinnstilt turbotrykk slik at du ikke får høyere trykk enn motoren din kan tåle. Logger også det høyeste turbotrykket etter hvert pådrag.
Boost controlleren er liten i størrelse og derfor lett å montere. Alle nødvendige monteringsdetaljer følger med sammen med engelsk bruksanvisning. Kan justeres helt opp til 3 bar!
Rattmontert knapp for veksling mellom low/high turbotrykk kan kjøpes i tilegg, kr 1 200,-.