Siden 1979 har Red Line Oil vokst til å ha over hundre ulike produkter som inkluderer blant annet motorolje, girolje, drivstofftilsetninger og deres svært populære WaterWetter. Red Line har opparbeidet seg et rykte blant utøvere og entusiaster om at deres produkter yter og beskytter bedre enn noen andre produkter på markedet, uansett pris.

.:: Red Line Oil - Racingolje

Red Lines racingolje har et rykte for å være den ultimate racingoljen. Disse oljene er laget med de mest termisk stabile basene som er tilgjengelig og gir derfor ekstrem beskyttelse ved svært høye temperaturer og lager en sterkere oljefilm enn noen annen olje på markedet. Selv om racingoljene graderes i fast viskositet har de så bra effekt ved lave temperaturer at de kan sammenlignes med multiviskositetsoljer. Man kan oppleve 2-4% mer effekt ved samme viskositet sammenlignet med tilsvarende oljer. For hver reduksjon i viskositet kan du oppleve 1-2% mer effekt. Red Lines racingoljer er ikke anbefalt til gatebruk!

Red Line 20WT racingolje 20WT SAE (5W20) syntetisk racingolje
Pris: kr 180,- pr. flaske (0,95ltr)
Denne oljen er laget for drag racing og racingmotorer som er laget for oljer med lav viskositet.







Red Line 40WT racingolje 40WT SAE (15W40) syntetisk racingolje
Pris: kr 180,- pr. flaske (0,95ltr)
Dette er en ren racingolje laget for motorer som går med tidvis høye oljetemperaturer og veldig varierende belastning over et bredt turtallsområde. Typisk bruksområde er en drifingbil eller en svært høyt trimmet motor som bare brukes til hard banekjøring på Gatebil o.l arrangement.. Denne oljen brukes eksempelvis på Valdresomegan og tilsvarende biler.



Red Line 50WT racingolje 50WT SAE (15W50) syntetisk racingolje
Pris: kr 180,- pr. flaske (0,95ltr)
Dette er en ren racingolje laget for motorer som går med svært høye temperaturer og holdbarhet og driftsikkerhet er den viktigste faktoren fremfor maksimal effektutnyttelse. Anbefales til samme bruksområde som Red Line 40WT, men i motorer der oljetemperaturene er særdeles høye.


Andre Red Line racingoljer
Red Line racing har også 5WT, 10WT, 30WT, 60WT og 70WT racingoljer. Dette er oljer vi ikke lagerfører, men kan ta inn på bestilling. Ta kontakt for priser og informasjon om andre Red Line racingoljer.